Faaliyetler & Ziyaretler

2017

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu  vakfımızı ziyaret etti.(20.01.2017 )

 Egiad Dernek Merkezi’n de gerçekleşen ‘Meslek Eğitiminde kalite için özel sektör,kamu ve sivil toplum işbirlikleri’ konulu toplantıya katıldık.(24.05.2017)

Ege Ekonomik Forumu öncesi Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Kâtip Çelebi Üniversitesi  ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden öğrencilerle biraraya geldik.Forumu ve verecekleri desteği konuştuk.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Ege Ekonomik Forum’un sonuçlarını ve bölgesel projelerini Ankara’da Egev yönetim kurulumuz ile Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a sunduk. işbirliğinin güçlendirileceği urumlar arası irtibatın ve işbirliğinin güçlendirilmesi kararı çıktı mesajını verdi.

EGİAD ESİAD işbirliği ile düzenlenen Sanayide Dönüşüm ve Endüstri 4.0 Zirvesi’ne katıldık. (21.11.2017)

2018

Yılın açılışı Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ile başladı. Kordon Otel de gerçekleştirilen toplantıya Başkanlar Kurulu üyelerinin yanı sıra geçmiş dönem başkanları da katıldılar.(08.01.2018)

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Yönetimi olarak Ticaret Odasına yeni döneminde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.(03.05.2018)

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı Yönetimi olarak Ege Bölgesi Sanayi Odası’na  yeni döneminde hayırlı olsun ziyaretinde bulunduk.(07.05.2018)

İzmir Kalkınma Ajansına ziyarette bulunuldu. Genel Sekreter Vekili Sena Gürsoy ile gelecekte yapılabilecek projelere yönelik olarak görüşüldü.Ardından belirlenen tarihlerde komisyon toplantıları gerçekleştirildi,yapılabilecek projeler değerlendirildi.(22.01.2018)

Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ali Susam’a Ekonomiyi Geliştirme Vakfı adına teşekkür ödülü takdim edildi.(26.05.2018)

Kanal Ege ‘nin konuğu olduk.Ege Bölgesi çalışmaları ve projelerle ilgili görüşlerimizi paylaştık.

Ege A Turk kanalının konuğu olduk.İzmir başta olmak üzere Ege Bölgesi’nin sorunlarını ve yapılabilecekleri konuştuk.(26.06.2018)

İzmir Ticaret Borsasının Sayın Sanayi Bakanı Faruk Özlü’nün katılımı ile  gerçekleştirdiği Sanayi 4.0 toplantısına katılındı.(09.02.2018)

İzmir Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen İzmir İl Çalıştayına katılındı.Kalkınma Bakanlığına çıktıları sunulacak olan çalıştayda Egev olarak kentin sorunlarına ve yapılması gereken çalışmalara dikkat çekildi .(15.02.2018)

EGİAD tarafından düzenlenen Kadın Girişimcilik ve Mentörlük Programı açılış toplantısına katılındı.(08.03.2018)

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde düzenlenen 1.Edebiyat Buluşması etkinliğine katılındı.(15.03.2018)

İZKA tarafından düzenlenen Sivil Toplum Destek Programı proje yazma eğitimine katılındı.(17/18.04.2018)

Sanayi ve Teknoloji  Bakanı Sayın Dr. Faruk Özlü’nün  katlımı ile ‘Bilim ve Teknoloji Işığında’ İzmir konulu yemekli toplantı gerçekleştirildik. Egev in organize ettiği toplantı da Başkanlar Kurulu üyeleri ve iş dünyasının önde gelen isimleri katılım sağladı.Bakan Özlü , Egev’in başkanlık ettiği Başkanlar Kurulu’nun da talebi olan ,Çeşme Yarımada  teknoloji üssü şirketinin açılacağının  müjdesini verdi.(09.05.2018)

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Ege Ekonomik Forum’la çalşmalarımızda görüş alışverişinde bulunmak ve bu önemli bölge forumunu işbirliği ile  gerçekleştirmek adına İzmir Ticaret Odamızı ziyaret ettik. (12.07.2018)

Ege Ekonomik Forum’la ilgili çalşmalarımızda görüş alışverişinde bulunmak ve bu önemli bölge forumunu işbirliği ile  gerçekleştirmek adına İzmir Ticaret Borsamızı ziyaret ettik.(13.07.2018)

 

Ege Üniversitesi Rektörü Sayın Prof.Dr.Necdet Budak vakfımızı ziyaret etti.(12.07.2018)

Ege Bölgesi Sanayi Odası ‘ekonomi’ konulu panele katılım sağlandı.(16.08.2018)

İzka ‘yı ziyaret ederek Sayın Genel Sekreter Dr.Mehmet Yavuz’a yeni görevinde başarılar diledik.(21.09.2018)

Eko-Mutfak programının konuğu olduk.

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Ahilik Haftası etkinliklerine katıldık.

Ege Üniversitesi Ürün Yaşam Döngüsü (PLM) Merkezi’ni ziyaret kuruluş öyküsünü Prof. Dr. Semih Güneş ve Prof. Dr. Semih ÖTLEŞ’ten dinledik.Yaptığı çalışmalar ve projelerle ilgili bilgi aldık.
Başta İzmir olmak üzere Egev bünyesinde bulunan Ege Bölgesi illerinde üniversite-sanayi işbirliğinin sağlanarak, sanayi 4.0 yolculuğunda gelişme göstermesi adına ortak çalışmalara başlamak için ilk adımı attık.

2019

 

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı(EGEV) Genel Kurul Toplantısı İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası konferans salonunda yapıldı. Mehmet Ali Susam’ın tek liste olarak katıldığı ve oybirliği ile tekrar başkanlık görevine getirildiği genel kurul toplantısının divan başkanlığını İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mutlu yaparken, kâtip üyeler ise TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Buğra İlter ve EİB Ege Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçı Birliği Başkanı Birol Celep oldu.

Bornova Belediye Başkanımız Sayın Mustafa İduğ, vakfımızı ziyarette bulundu.

Sürdürülebilir Havacılık Araştırmaları Çalıştayı basın lansmanı gerçekleşti.

Başkanımız Mehmet Ali Susam ve yönetimi, EGEV yönetim kurulu üyesi Sayın Mustafa İduğ’u Bornova belediye baskanlığına seçilmesinden ötürü tebrik ziyaretinde bulundular.

Muğla Valisi ziyaretimiz

Muğla Ticaret Odası ziyaretimiz

Muğla Esnaf Odası ziyaretimiz

Aydın Ziraat Odası ziyaretimiz

2020

1-Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Ali Susam ile Özgencil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Özgencil, Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’i ziyarette bulunup bu yıl dijital ortamda gerçekleştirilmesi planlanan Ege Ekonomik Forum hakkında bilgi verdiler.

2- Yönetim Kurulu Başkanımız Mehmet Ali Susam ile Özgencil Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şeref ÖZGENCİL 3  senedir Ege ekonomisinin geleceğine yön veren konuların tartışıldığı Ege Ekonomik Forum’un, bu sene online düzenlenecek dördüncüsü hakkında bilgilendirmek üzere Koordinatör Başkanımız Jak Eskinazi’yi ziyaret etti.

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı olarak yönetim kurulumuzla toplantımızı gerçekleştirdik.

Katılan tüm yönetim kurulumuza teşekkür ederiz. 

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY’u EGEV, İZTO, İTB, ESİAD, EGİAD, İZSİAD, ÇEŞTOB, ETİK ve İESOB ile makamında ziyaret ettik. Görüşmede Çeşme’de yapılması planlanan kamulaştırma ve turizm projeleriyle ilgili bilgi aldık, yarım adanın korunarak gelişmesi gerektiği, projelendirme sürecinde yerel yönetimlerin, STK’ların ve İzmirlilerin hassasiyetlerinin dikkate alınması ve sürece dahil edilmesi konusunda ortak fikirlerimizi belirttik. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri ERSOY İzmirlilerin görüşlerini alarak ilerleyeceklerini ifade etti. 

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörü Prof. Dr. Yusuf BARAN’a EGEV yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali SUSAM ile ESİAD yönetim kurulu başkanı ve EGEV yönetim kurulu üyesi Fadıl SİVRİ ziyaretlerini gerçekleştirdi. Görüşmede İzmir’in ileri teknoloji üssü olması, ekonomik büyümenin bu şekilde ilerleyeceği konuları üzerinde durularak, yapılacak projelere ve İzmir’i bu alanda ön sıraya çıkaracak çalışmalara destek vermek için elimizden geleni yapacağımızı belirttik.

İzmir Ticaret Odası ve Milliyet işbirliği ile düzenlenen Basın, Spor ve İş Dünyasının değerli isimlerinin konuşmacı olarak yer aldığı ‘Milliyet-İZTO Buluşması’ etkinliğine katıldık.

Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı olarak yönetim kurulumuzla toplantımızı gerçekleştirdik. Ege Bölgesi’ne ve Ülkemize ilişkin bilgi alışverişinde bulunarak, pandemi sürecinde tarımın, teknolojinin, ticaretin ve sanayinin durumunu değerlendirdik.

Katılan tüm yönetim kurulumuza teşekkür ederiz.